دستگاه چمبر

دستگاه چمبر

محصولی که امروز قصد معرفی آن را به شما داریم یک محصول بسیار ویژه و خاص است که بیشتر در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد این محصول که چمبر نام دارد یک محصول بسیار ویژه بوده که در ادامه کمی از کارایی ها و قابلیت های آن را برای شما بازگو خواهیم  کرد.

محفظه (چمبر) محیطی (Environmental chamber) که محفظه آب و هوایی (Climatic Chamber) نیز نامیده می شود، محفظه ای است که برای تست اثرات شرایط محیطی خاص بر روی محصولات بیولوژیک، محصولات و قطعات صنعتی، مواد اولیه و دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی استفاده می گردد.
یک چمبر می تواند به طریق های زیر استفاده شود :

 1. به تنهایی برای تست اثرات شرایط محیطی بر روی نمونه آزمایشگاهی
 2. برای آماده سازی نمونه آزمایشگاهی به منظور تست های فیزیکی و شیمیایی بیشتر
 3. به منظور تولید شرایط محیطی برای به عمل آوردن و تولید نمونه آزمایشگاهی

یک محفظه (چمبر) تست محیطی به صورت مصنوعی شرایط محیطی را فراهم می آورد که یک ماشین، ماده، دستگاه یا قطعه در معرض آن قرار می گیرد. این محفظه ها همچنین برای شتاب دادن و تشدید اثرات شرایط محیطی بر نمونه های تست حتی شرایطی که انتظار وقوع آن ها نمی رود نیز استفاده می شود.

شرایط محیطی زیر می توانند جز خصوصیات محفظه های (چمبرها) تست محیطی باشند:

 • دمای شدید (شامل دماهای بالای صفر و زیر صفر)
 • تغییر ناگهانی شدت دما یا شوک دمایی
 • شبیه سازی ارتفاع بوسیله تغییر فشار
 • رطوبت نسبی
 • لرزش الکترودینامیکی
 • تشعشعات الکترومغناطیسی
 • تست چرخه خوردگی
 • اسپری نمک (salt spray)
 • باران
 • فرسایش در اثر هوا (Weathering)
 • قرارگیری در معرض آفتاب، و اشعه ماورالبنفش (UV)
 • خلا (vacuum)

 حال که با کارایی های چمبر نیز آشنا شده اید می خواهم کمی با قطعات سخت افزاری نیز آشنا شویم. این محصول با استفاده از ورق های استیل استنلس کار شده است که از استحکام و دوام بالایی برخوردار بوده و یک محصول بسیار مناسب جهت کار در آزمایشگاه ها به شمار می آید و همچنین این دستگاه از طریق نمایشگر دیجیتال خود می تواند محدوده دمایی را که مورد نیاز شما است در اختیارتان قرار دهد همانگونه که در بالا نیز به آن اشاره شده این دستگاه می‌تواند دمایی بین منفی ۴۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد را به صورت همزمان در اختیار شما قرار دهد، معنی همزمان بودن این نیست که در آن واحد به توان هر دو دما را داشته باشیم بلکه به این معناست که می‌توان به صورت خیلی سریع از دمای منفی ۴۰ درجه به دمای ۴۰ درجه رسید و یا دمای ۴۰ درجه داشته باشیم و یا دمای نفی ۴۰ درجه که در بالا نیز به چند مورد از قابلیت‌های آن اشاره شد در قسمت زیرین محصول نیز چرخ‌های تعبیه شده است تا شما بتوانید به سادگی این دستگاه را جابجا نمود و آن را حرکت دهید و همچنین برای باز و بسته کردن درب نیز از دستگیری بسیار شیک از جنس استیل استفاده شده است و شما می توانید به سادگی و راحتی درب این دستگاه را باز و بسته نمایید.

قیمت خرید و فروش دستگاه چمبر

کلیپی از نمای دستگاه چمبر

ارائه دستگاه به همراه یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش است و به سراسر ایران ارسال می شود تا تقدیم به مشتریان عزیز گردد.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

جهت سفارش اینترنتی و دریافت مشاوره برای خرید هر محصول با شماره ثابت ۵۵۳۲۶۳۱۳-۰۲۱ یا ۰۹۱۰۸۸۳۳۶۰۳ کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

همکاران و مصرف کنندگان گرامی جهت هر گونه انتقاد و پیشنهاد با شماره ۰۹۱۲۲۷۷۷۶۴۰ مدیریت در تماس باشید.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *